NIERIKA


Nierika – bio/news

Kopřivnická hudební formace NIERIKA byla založena v roce 2001. Z původně studiového projektu vyrostla živá pětičlenná kapela ve složení :

Monika Lohrerová – zpěv, klavír
Zbyněk Machetanz – kytara, baskytara
Vladimír Schwarz – kytara, baskytara
Tomáš Neuwerth – bicí, programování, zpěv
Michal Burget – klarinet, zpěv, jiné nástroje

Koncertovat začala Nierika v roce 2003 a od té doby má za sebou sérii koncertů v „Algida stanu“, společné koncerty s kapelami Tatabojs,Khoiba,Veneer,Abuse a další koncerty na klubových i festivalových pódiích u nás a na Slovensku.

Své debutové album „HYDROPONICUM“ vydala NIERIKA v roce 2003 u kopřivnického nezávislého vydavatelství PIPER RECORDS ve spolupráci s Dušanem Neuwerthem, většinou kritiků označeného jako chill out nebo downtempo s čímž se však kapela nikdy příliš neztotožnila…

1.června letošního roku vyšel NIERICE u Piper records single SATELLITE,který naznačuje momentální vývoj kapely „rockovějším“ směrem a který je předvojem jejího druhého alba , jež vzniká v současné době ve vlastním studiu ANIMAN a je plánováno na podzim letošního roku. NIERIKA roku 2005 – to je všechno ,jen ne „příjemný elektronický popík“! NIERIKA to je barevná muzika pěkně od podlahy!

K singlu SATELLITE vznikl i první videoklip skupiny (autoři IGRAQ + DNA).


www.nora.cz/nierika

 ZPĚT

 
   
   
   

 

© 2005 All rights reserved. Love Planet.