English


OPEN AIR FESTIVAL
LOVE PLANET

KDY: pátek 12. a sobota 13. srpna 2005, zahájení v pátek ve 14:00
KDE: aeroklub Tábor - MAPA příjezdové cesty

Interkoncerts ve spolupráci s D Smack U promotion zúročí v nadcházejícím létě své dlouholeté zkušenosti na poli pořádání kulturních akcí (koncerty, parties, festivaly, divadelní produkce či filmové produkce nebo sportovní klání) uvedením prvního ročníku dvoudenního open-air festivalu LOVE PLANET.

Festival proběhne ve dnech 12. a 13. srpna na letištní ploše aeroklubu Tábor. Interkoncerts a D Smack U Promotion přenesou svou dramaturgickou diverzitu v plném rozsahu do festivalového dění, které nemá v České republice obdoby. Mimo živých kapel a DJs budou moci návštěvníci vychutnat divadelní a filmové umění či exhibice několika extrémních sportů.

Festivalová plocha bude rozdělena do mnoha sekcí: na dvou hlavních open air podiích se budou odehrávat živé koncerty - NICK CAVE and THE BAD SEEDS, APOCALYPTICA, DREADZONE, KOSHEEN, STEREO MC’S, THE SISTERS OF MERCY, RALPH MYERZ & THE JACK HERREN BAND, SKINNY PUPPY, I AM X a řada českých interpretů. Na DJských podiích, která budou tématicky rozdělena vystoupí DJové jako například RONI SIZE, JEFF MILLS, ZINC, ADAM FREELAND, HYPER, OMID 16 B, JIMMY VAN M a mnoho dalších špičkových domácích Djů.

Chybět nebude přehlídka současné divadelní elity s důrazem na taneční a pohybové projekty (mimo jiné Bílé divadlo, Theatr Novogo Fronta, Nora Spoková, Ken Mai, Ryuzo Fukuhara, Minotaurus, Divadlo Okolo, DNO), workshopy z mnoha oblastí, zajímavé přednášky a diskuse. Filmový stan nabídne přehlídku světového studentského animovaného filmu (ve spolupráci Anifest), světového studentského hraného filmu (ve spolupráci s Fresh Film Fest)a noční projekce českých celovečerních filmů (Kinematografu bratří Čadíků).

Součástí festivalu bude i Extreme sports area, kde si návštěvníci budou moci na vlastní kůži otestovat adrenalinové sporty anebo pouze přihlížet závodům v kategoriích skateboarding, bmx bikes, apod. Tato sekce bude doplněna o hip hopovou stage, na které vystoupí mimo jiné skupiny INDY&WICH a PENEŘI STRÝČKA HOMEBOYE.

Festival je dvoudenní, tudíž bude pro návštěvníky připraven prostor, na kterém vzroste stanové městečko a zázemí. Na festival se budou prodávat dvoudenní lístky za velmi příznivé ceny , které s přehledem mohou konkurovat ceně lístků na koncerty jednotlivých kapel v Praze. Cena lístku na festival v předprodeji do 12. srpna je 890,- Kč, od 12. srpna pak 990,- Kč. Lístky možno zakoupit od úterý 17. května v síti Ticketpro.
Na místě je možné využít parkoviště pro osobní vozidla v  ceně 150,- Kč.

KAPELY
Nick Cave & The Bad Seeds, Apocalyptica, Dreadzone, Kosheen, Stereo MCs, The Sisters of Mercy, Slut, Skinny Puppy, Pelzig, Sportfreunde Stiller, Ralph Myerz & The Jack Herren Band, I am X,
100°C, Al Yaman, Albion, Alvik, Another Day, Bow wave, Clou, De Fuck To, De Zrechts, Dub-O-Net, Here, Hypnotix, Khoiba, Jesus & Cossiga, Lenka Dusilová, Pražský výběr, Lety Mimo, Indy & Wich, Julia(A), Landmine Spring, Lety Mimo, Living Room, Loonaloop, LU, Moimir Papalescu & The Nihilists, Nana Zorin, Nierika, November 2nd,Ohm Square, OTK, Pavilon 2M, Pelzig (D), Pragounion, Priessnitz, PSH, Roe Deer, Selfbrush, Skyline, Slut (D), Soil, Southpaw, Sunshine, Švihadlo, Tata Bojs, Umakart, Wohnout,

DJS
Roni Size, Zinc, Hyper, Adam Freeland, Omid 16 B (UK), Jimmy van M (USA), Sway Dasafo (UK), Dj Tuco (UK), The Regime (UK, USA), Yun Gun & dj Mr. Thing (UK), Grand Agent (USA), Jeff Mills (UK),
2K & Nitrous, Airto, Akira, Heytos, Hyde, Illuzionists dj´s team Im Cyber, Jan 2, Joel Einhorn, Kaplick, Koogi, Ladida, Loutka & Tráva, Nika 77, Pavel Krejdl, Rai, Saboteur, Saku, Sweg & Anakin, Voita

SPORT
Součástí festivalu Love Planet, bude také sportovní zóna pro odpočinek a zábavu návštěvníků a to hned v několika podobách. Jako první čeká na všechny sportu chtivé vlastní možnost hry a to např. mini fotbal, trampolína, lezecká stěna, volejbal, beach volejbal, petanque a další. Pro ty kteří se rohodnou tento čas strávit pohledem na nejlepší české a evropské adrenalinové sportovce, nabídneme závod o nejlepší trik a to na hliněném skoku pro kola Freestyle BMX (Dirt jump) a druhý den to samé v minirampě pro Skateboarding, Freestyle BMX a In-Line. Pokud někdo ještě nebude spokojen, čekají na něj exhibice Footbagu, Trialu v podání Mistra světa Josefa Dresslera a nebo Breakdance. K tomu Djs a večerní premiéry zahraničních filmů, stánky s doplňky a hlavně relax....

Filmová dávka kultury
Filmový stan festivalu Love Planet nabídne bohatou přehlídku audiovizuálních děl, která z nejrůznějších důvodů nejsou prezentována v běžných kinech a ve filmové distribuci. „Jedno je jisté: letní filmová smršť, která se nemilosrdně strhne pod plachtami filmového stanu na Love Planet bude mít pouze dvě základní skupiny diváků. Těm vnímavým a „připraveným“ se posune estetické, filmové i sociální vnímání do dalších levelů, těm dalším exploduje hlava!“, říká s úsměvem hlavní programový koordinátor filmové přehlídky Adrian Kukal.
Program je rozčleněn do čtyř základních obsahových skupin, které budou diváky bavit bezmála plných třicet hodin po dobu dvou dnů.
Nejobjemnější bude téměř devítihodinová kolekce animovaných filmů, která mapuje to nejčerstvější z tvorby mladých, ale také renomovaných tvůrců z celého světa. Tyto filmy převážně reprezentují mezinárodním soutěžní přehlídku animovaných filmů ANIFEST.
V další šestihodinové dávce filmů jsou zastoupeny nejlepší snímky ze světové studentské tvorby vzniklé na nejprestižnějších filmových školách na celém světě a ve všech filmových oborech. Tato přehlídka vznikla ve spolupráci s mezinárodním studentským festivalem Fresh Film Fest.
Organizátoři neopomněli do programu zařadit v poslední době stále oblíbenější žánr dokumentu. Šestihodinový průřez moderní dokumentární světové i domácí tvorby má ambice přesvědčit, že nastupující generace dokumentaristů se kolem sebe dívá originálně, svěže a zaostřeně stejně dobře jako její předchůdci. Přehlídka je sestavena za laskavé spolupráce s mezinárodním festivalem dokumentárních filmů Jihlava.
Posledních téměř sedm hodin filmu nabídne divákům zajímavou a inspirativní tvorbu mladé generace českých tvůrců zabývajících se alternativní a multimediální tvorbou za uplynulých deset let.
Při výběru filmů byl kladen důraz především na jejich uměleckou kvalitu nebo jedinečnost.

 

News | Info | Interpreti | Lineup | Tickets | Media | Partneři | Gbook | Soutěže | Kontakty | Praktické | F.A.Q. | English

© 2005 All rights reserved. Love Planet.